7 клас
Геометрія
Вчитель:
Гончарова О.В.
Тема уроку. Кути, утворені
при перетині двох прямих січною.
Мета уроку:
Ø
Сформувати в учнів уявлення про поняття січної, види кутів, що утворюються
при перетині двох прямих січною; про
зміст та схему доведення ознаки паралельності двох прямих за внутрішніми
різносторонніми кутами та наслідків з теореми; розпізнавати на рисунку пари
внутрішніх різносторонніх, внутрішніх односторонніх та відповідних кутів, що
утворилися при перетині двох прямих січною.
Ø
Розвивати здатність логічно
обґрунтовувати та доводити математичні твердження, застосовувати математичні
методи в процесі розв’язування навчальних і практичних задач, використовувати
математичні знання і вміння .
Ø
Виховувати в учнів досконалість мови геометрії, навчити учнів використовувати здобуті знання з
математики під час виконання завдань з інших предметів, довести учням, що
знання та вміння, набуті на уроках математики, є необхідною складовою нашого
життя, навчати дбайливо ставитися до власного здоров’я та
здоров’я інших людей.
Тип уроку:
o
засвоєння знань, умінь та навичок
Наочність і обладнання:
o
набір демонстраційного креслярського приладдя, мультимедійна дошка.
Людина досконало володіє
лише тим, що сама здобуває
власною працею.
С. Л. Рубінштейн.
Хід уроку.
І. Організаційний момент. Вчитель вітається з класом, бажає гарного
настрою та успіхів на уроці.
ІІ.
Перевірка домашнього завдання.
№ 174.
o
Побудуйте перпендикулярні прямі а , с і
точку М, що лежить на відстані 3 см від прямої а і на відстані 1 см від прямої с.
o
Які прямі
називаються паралельними? (Прямі, що не перетинаються, називаються
паралельними.)
o
Які прямі
називаються перпендикулярними? (Прямі, що перетинаються під кутом 90°,
називаються перпендикулярними.)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Формування мети і завдань уроку.
Для усвідомлення учнями
необхідності вивчення питання уроку
вчитель створює проблемну ситуацію, яка, по-перше, сприяє позитивній мотивації,
по-друге, підштовхне учнів до самостійного (або до участі) цілепокладання.
Проблемна ситуація. Чи є
паралельними прямі m i k , що
зображені на рисунку? Як це визначити?
Очікувана відповідь. Так. За
допомогою креслярського приладдя (в,г,д)
або використовуючи відомі властивості(а,б).
ІV. Актуалізація опорних знань.
Виконання усних вправ.
Знайдіть на рисунку дві
пари рівних кутів.
V. Засвоєння
нових знань.
Підвести
учнів до свідомого розуміння видів кутів, що утворилися при перетині двох
прямих січною, організувавши роботу з порівняння пар кутів, що зображені на
рисунку.
Користуючись рисунком , назвіть пари:
o
Внутрішніх
односторонніх кутів.
o
Внутрішніх
різносторонніх кутів.
o
Відповідних
кутів.
o
Вертикальних
кутів.
o
Суміжних
кутів.
6. Робота за
підручником.
Усні вправи. № 165.
Розгляньте рисунок 82 і назвіть пари кутів:
а) внутрішніх
різносторонніх; ( ∟1 і ∟3, ∟2 і ∟4)
б) внутрішніх
односторонніх; (∟1 і ∟4, ∟2 і ∟3)
в) зовнішніх
різносторонніх;(∟5 і ∟7, ∟6 і ∟8)
г) зовнішніх
односторонніх; (∟5 і ∟8, ∟6 і ∟7)
д) відповідних; (∟5 і ∟4,
∟1 і ∟8, ∟6 і ∟3,∟2 і ∟7)
е) суміжних;
є) вертикальних.
№ 166 (а).
Використовуючи рисунок 82,
знайдіть суму мір кутів 1,2,3 і 4.
Відповідь: 360°.
№ 170(а).
Запишіть назви пар кутів,
зображених на рисунку 82 :
а) ∟1 і
∟5 - суміжні.
№ 172 (а).
Скориставшись рисунком 1
, обчисліть:
а) міри кутів 1 ,2 ,3 ,4
,5, 8, якщо ∟7= 100°, ∟6= 90°.
Відповідь: ∟3=∟8=80°,∟1=∟5=∟2=∟6=90°,∟4=∟7=100°.
№ 180(а)
Знайдіть міри кутів 1 і 2, зображених на рисунку
84, якщо ∟1+∟4= 160° і ∟4 на 20° менший за ∟1.
Розв‘язання .
Нехай ∟1 буде дорівнювати х°, тоді
∟4 – (х-20°). Враховуючи , що сума кутів 1 і 4 дорівнює 160°, складаємо і
розв‘язуємо рівняння:
х+х-20=160;
2х= 160+20;
2х= 180;
Х=90.
Отже, ∟1 =90°, а ∟4=70°.
7. Підсумок уроку.
o
Що ми взнали
нового на уроці?
o
Які ви
вивчили кути, що були утворені при перетині двох прямих січною?
o
Що
сподобалося на уроці?
o
Що не
сподобалося?
o
Яку оцінку
заслуговує наша робота на уроці?
o
Які оцінки
отримали ви?
8. Домашнє завдання.
§6 , № 171, 180(б).
Вчитель: Гончарова О.В.
Тема: Прямокутник. Трикутник і його види. Розв‘язування задач і вправ.
Мета: домогтися засвоєння учнями понять: «трикутник», «сторона, вершина , кут
трикутника», «периметр трикутника»;
Сформувати вміння:
-
розпізнавати
та називати елементи трикутників, зображених на рисунку;
-
записувати
формулу для знаходження периметра трикутника та , використовуючи цю формулу,
знаходити периметр трикутника;
-
розв‘язувати
задачі на обчислення сторін прямокутника і трикутника за відомими периметром та
навпаки.;
Виховувати культуру
запису в зошиті та на дошці, охайність при виконанні роботи.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Наочність і обладнання: таблиці «Види трикутників», «Чотирикутники», набір демонстраційного
креслярського приладдя, комп‘ютерна підтримка.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання: № 346, 348, 352, 356
№ 346.
Кут FOK= куту МОЕ.
№ 348.
1) а) 2; б) 6;
в) п-3.
2) а) 5;
б) 27; в) *п.
№ 352.
1)
< ; 2) < ;
3) < ; 4)< .
№ 356.
140< m<280.
ІІІ. Формулювання мети і завдань уроку.
Назвіть знайомі вам
геометричні фігури. Які властивості цих фігур ви знаєте?
IV. Актуалізація опорних знань
Математичний диктант
- Накресліть відрізок АВ=8 см. Позначте його середину - точку М. Укажіть , на які відрізки поділила точка М заданий відрізок і знайдіть довжини цих відрізків.
- Побудуйте кут АОВ= 140º. Укажіть вид цього кута. Укажіть сторони і вершини кута. Проведіть промінь ОК всередині кута. Назвіть утворені кути.
3. У трикутнику АВС сторона АС= 6 см, АВ менша , ніж ВС на 3 см, а сторони, прилеглі до
кута С, рівні. Знайдіть периметр трикутника.
Відповіді та
самоперевірка виконання роботи із занесенням в оціночний лист.
V. Закріплення матеріалу, робота за підручником.
1) Виконання усних вправ по
підручнику № 357, 358.
№ 357.
1) Прямокутник – це чотирикутник, у якого всі кути прямі.
2) Прямокутник , у якого всі сторони рівні.
3) Р= 2(а+в)
4) Р= 4а
5) Гострокутний, прямокутний,
тупокутний.
6) Якщо трикутник містить прямий
кут; тупий кут; всі гострі кути.
7) Рівносторонні , рівнобедрені.
8) Всі сторони різні; 2 бічні сторони рівні; всі сторони рівні.
9) Р=3а
№ 358.
А) різносторонній;
Б) прямокутний;
В) гострокутний рівнобедрений;
Г) тупокутний рівнобедрений;
Д) тупокутний;
Е) прямокутний рівнобедрений.
2)
Виконання
письмових вправ № 359, 361( по варіантах), 363.
№ 363.
1)
Р=
2(42+23)=130 (см);
2)
Р= 4*8=32
(дм);
3)
Р=
16+22+28=66 (см)
VІ. Підсумки уроку.
Дано дві точки М і N. Як треба побудувати точку К, щоб ці три точки могли бути вершинами деякого
трикутника?
VІІ. Домашнє завдання: п.14, № 360, 362, 364, 367
Комментариев нет:
Отправить комментарий